بتن پارس تولیدکننده انواع افزودنی‌های بتن و مواد شیمیایی ساختمان

افزودنیهای بتن، سیستم‌های حفاظت سطوح، مواد نوین شیمیایی ساختمان، پوشش‌ها و عایقهای رطوبتی و مواد پایه قیری
1397-11-01
کفپوش آنتی باکتریال
کفپوش اپوکسی آنتی باکتریال
1397-11-01

شرکت بتن پارس طی ده سال اخیر یکی از منابع اصلی تامین کننده مواد شیمیایی ساختمان در پروژه‌های عمرانی و زیربنایی کشور بوده و طی این مدت با اتکا به دانش فنی و نیروی انسانی مجرب و متعهد توانسته خدمات بسیاری در زمینه مشاوره تولید و تامین مواد شیمیایی صنعت ساختمان در پروژه‌های عظیم کشور در صنایع مختلف عمرانی از قبیل سدها تونل‌ها کانال‌های انتقال آب، نفت، گاز و پتروشیمی و … ارائه نماید.

تولیدات این شرکت بر اساس استانداردهای ASTM و EN بررسی و تحت کنترل می‌باشند و در برگیرنده بالاترین سطح کیفی جهت مصارف عملیاتی بتنی و مواد شیمیایی مورد نیاز ساختمان و سازه‌های بتنی می‌باشد؛ همواره خط مشی این شرکت تعالی کیفیت محصولات و خدمات خود بوده است.

افزودنی‌های بتن

زودگیر بتن پارس

گونه‌ای از مواد افزودنی بتن است که به دو صورت مایع و پودری عرضه می‌گردد که پس از افزوده شدن به بتن سبب تسریع هیدراتاسیون و افزایش روند سخت شدن ملات و بتن و درنتیجه باعث افزایش مقاومت اولیه بتن می‌گردد. این ماده با هیدروکسیدکلسیم حاصل از هیدراسیون سیمان ترکیب می‌شود و کربنات کلسیم نامحلول و سود را تشکیل می‌دهد که سود حاصل از واکنش موجب تسریع واکنش سیلیکات و آلومینات می‌شود.کربنات کلسیم تولید شده از واکنش فوق سخت شده و باعث افزایش مقاومت بتن می‌گردد این ماده مانند یک کاتالیزور در واکنش‌های شیمیایی عمل می‌کند و به محض اتصال بتن جدید به سطوح مورد نظر به آن می‌چسبد.

خواص و اثرات: تسریع در زمان گیرش، افزایش چسبندگی بتن، افزایش دمای هیدراسیون، جلوگیری از یخ زدگی بتن، حصول مقاومت بالاتر در زمان کوتاه‌تر، کاهش زمان لازم برای نگهداری و محافظت از بتن

موارد کاربرد: بتن‌ریزی در هوای سرد، بتن پاشی یا شاتکریت، لاینینگ کانال‌ها و تونل‌ها، تسریع زمان باز نمودن قالب‌ها، بتن‌ریزی در سطوح شیب‌دار، انجام کارهای ترمیمی‌در سازه‌های بتنی، قابل استفاده در محل‌هایی که امکان قالب‌بندی وجود ندارد.

نوع بسته بندی:  مایع: بشکه ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری،  پودری: در کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی

دیرگیر بتن پارس

گونه‌ای ازمواد افزودنی بتن است که به دو صورت مایع و پودری عرضه می‌گردد که پس از افزوده شدن به بتن موجب ایجاد تأخیر در زمــان آغاز واکنش هیدراسیون (تأخیر در زمان گیرش بتن) می‌گردد.

خواص و اثرات: افزایش زمان کارایی بتن، تأخیر در زمان گیرش بتن، افزایش مقاومت بتن در دراز مدت، امکان بتن‌ریزی در مناطق بادخیز، امکان بتن‌ریزی با فاصله حمل زیاد، جلوگیری از به وجود آمدن ترک‌های سطحی، فراهم شدن امکان بتن‌ریزی در مناطق گرمسیر

موارد کاربرد: بتن‌ریزی‌های حجیم نظیر سد سازی یا شالوده‌های بسیار بزرگ، پمپاژ بتن در مسیرهای طولانی

نوع بسته بندی: مایع: بشکه ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری    پودری: در کیسه های ۲۵ کیلوگرمی

ضدیخ بتن پارس(شتاب‌دهنده واکنش آب و سیمان)

گونه‌ای از مواد افزودنی بتن است که به دو صورت مایع و پودری عرضه می‌گردد. ضد یخ بتن پارس با جدیدترین فرمولاسیون‌های جهانی ساخت ضد یخ تهیه شده و فاقد هرگونه یون کلر یا سایر مواد مخرّب بتن می‌باشد.

خواص و اثرات: تشدید حرارت‌زایی بتن، افزایش سرعت هیدراسیون، کاهش نقطه انجماد بتن، تسریع زمان گیرش اولیه، سازگاری با انواع سیمان‌های پرتلند.

موارد کاربرد: بتن‌ریزی در هوای سرد و یخبندان، امکان بتن‌ریزی در محدوده دمای ۱۵ -الی ۵ +درجه سانتیگراد، انجام کارهای ترمیمی‌و ساخت ملات در هوای سرد و یخبندان

نوع بسته بندی: مایع: در بشکه‌های ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری    پودری: در کیسه‌های ۲۰ کیلوگرمی

مکمل بتن پارس

مکمل بتن پارس برای ساخت بتن‌های توانمند و چند منظوره استفاده می‌شود. این ماده علاوه بر بالا بردن اسلامپ در زمان ساخت بتن باعث رفع جذب آب و قطع نفوذپذیری بتن می‌گردد.
مکمل بتن ترکیبی از مواد شیمیایی میکروسیلیس، فوق روان کننده، کریستال ساز و پلیمرهای آب بند، کاتالیزور و فیلرهای پرکننده می‌باشد.

خواص و اثرات: افزایش اسلامپ، رفع نفوذپذیری بتن، کاهش هزینه‌های ساخت بتن، امکان کاهش آب اختلاط بتن، کاهش میزان مصرف سیمان، افزایش مقاومت فرسایشی، امکان حمل بتن در مسافت‌های طولانی، امکان جایگزینی سیمان تیپ ۲ با تیپ ۵، سازگاری با انواع سیمان‌های پرتلند، افزایش مقاومت فشاری حدود ۳۰ الی ۷۰ درصد، سهولت پمپاژ و کاهش استهلاک تجهیزات بتن‌ریزی، جلوگیری از نفوذ یون کلر و سایر مواد شیمیایی مخرّب به داخل بتن، جلوگیری از بروز بیماری‌های جبران ناپذیر ریوی (به خاطر برطرف نمودن نیاز به استفاده پودر میکروسیلیس).

موارد کاربرد: ساخت بتن تصفیه خانه‌ها، ساخت بتن‌های پرمقاومت و نفوذ ناپذیر، ساخت بتن اسکله‌ها، پل‌ها، مخازن، منابع و… ، بتن‌ریزی در مناطق تحت حمله مواد شیمیایی نظیر نواحی شمالی و جنوبی کشور و شوره زارها.

روش مصرف: مکمل بتن را می‌توان به دو صورت به بتن اضافه نمود: ۱- پس از اختلاط کامل تمام اجزای بتن. ۲- در آب اختلاط بتن حل نموده و سپس به اجزای خشک افزوده گردد.

نوع بسته بندی: سطل ۲۵ کیلوگرمی

منبسط کننده بتن

هنگامی‌که لازم است با ایجاد انبساط قابل کنترل در بتن چسبندگی بهتری با فضای اطراف به وجود آید، افزودنی منبسط کننده به بتن اضافه می‌گردد.

خواص و اثرات: ایجاد انبساط قابل کنترل در بتن، جلوگیری از جمع شدگی و ترک خوردگی بتن، جلوگیری از آب انداختگی بتن، تسریع زمان حصول مقاومت‌های اولیه و نهایی، سازگاری با انواع سیمان‌های پرتلند(به جز تیپ پنج)، افزایش مقاومت فشاری بتن، فاقد ذرات آهن و ایجاد لکه‌های زنگ.

موارد کاربرد: ساخت ملات‌های مصرفی در زیر سازی‌های فولادی ساختمان‌ها و ماشین آلات سنگین، انجام عملیات تزریق در سدها، تونل‌ها و …. ، انجام عملیات ترمیم و تعمیر سازه‌های بتنی که باید از جمع شدگی بتن یا ملات جلوگیری شود .

بسته‌بندی: سطل و کیسه ۷ کیلوگرمی

میکروسیلیکا

پودری است به رنگ خاکستری روشن که حاوی حدود %۹۶- %۹۶دی اکسید سیلیسیوم (SiO2)می‌باشد که از فرآیند تولید فروسیلیسیوم در کوره‌های قوس الکتریکی به دست می‌آید و برای ارتقاء بعضی از خواص بتن در زمان ساخت، به بتن افزوده می‌شود. افزودن میکروسیلیکا به مخلوط بتن باعث می‌گردد ۲ SiO فعال آن با محلول هیدرو اکسید کلسیم Ca(OH)2 آزاد موجود در منافذ مویین بتن ترکیب گردد و کریستال سیلیکات کلسیم نامحلول تولید نماید و در نهایت باعث تراکم ساختار خمیر سیمان و افزایش مقاومت بتن گردد.

خواص و اثرات: افزایش مقاومت فرسایشی بتن، کاهش خطر قلیایی شدن بتن.

موارد کاربرد: ساخت بتن‌های با مقاومت فشاری زیاد، کاهش احتمال بروز پدیده سرطان بتن.

نوع بسته‌بندی: کیسه‌های ۱۵ کیلوگرمی

حباب‌زای بتن

حباب‌زای بتن پارس به منظور وارد نمودن مقادیر کنترل شده‌ای حباب هوای میکروسکپی به بتن اضافه می‌گردد.
افزودنی حباب‌زای بتن برای کاهش نفوذپذیری و افزایش طول عمر بتن در برابر سیکل‌های تکراری یخبندان و ذوب به بتن افزوده می‌شود.

خواص و اثرات: افزایش دوام بتن، جلوگیری از آب انداختگی بتن، جلوگیری از جدایی دانه‌های ریز و درشت بتن، امکان کاهش آب مصرفی بدون کاهش کارایی بتن، افزایش مقاومت بتن در برابر سیکل‌های یخبندان و ذوب، کاهش طول لوله‌های مویین و کاهش نفوذپذیری، امکان رو آمدن مقدار کنترل شده‌ای از شیره سیمان را فراهم می‌آورد و در نتیجه باعث کاهش میزان نفوذپذیری آب و املاح شیمیایی به داخل بتن می‌گردد.

موارد کاربرد: بتن‌ریزی جاده‌ها، بزرگراه‌ها، باند فرودگاه‌ها و پیاده‌روها، ساخت بتن شبکه‌های آبیاری و زهکشی، ساخت بتن سردخانه‌ها و اسکله‌ها، ساخت بتن برای مناطق سردسیر، ساخت جداول بتنی خیابان‌ها و بزرگراه‌ها.

نوع بسته بندی: بشکه ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری

روان کننده بتن

روان کننده نرمال

این ماده افزودنی علاوه بر افزایش روانی بتن، در بالا بردن مقاومت فشاری نیز مؤثر است.

خواص و اثرات: سهولت پمپاژ، افزایش اسلامپ، بدون یون کلر، جلوگیری از انقباض بتن، تسریع زمان گیرش اولیه، جلوگیری از به وجود آمدن ترک‌های سطحی، کاهش نسبت آب به سیمان در حدود ۵% الی ۱۲% ، بدست آوردن سطحی صاف و یکنواخت برای بتن‌های اکسپوز یا خوش نما.

موارد کاربرد: بتن‌ریزی با استفاده از پمپ، بتن‌ریزی تیرها و ستون‌ها و دیوارهای برشی، بتن‌ریزی با مصالح سنگی که درصد جذب زیادی دارند،

نوع بسته‌بندی: بشکه ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری

ابر روان کننده

این ماده که نسل جدیدی از مواد کاهنده آب و افزاینده کارایی بتن با بنیان شیمیایی کوپلیمر کربوکسیلات می‌باشد که فوق روان کننده‌ای با عملکرد بالا بوده و به نحو چشمگیری پخش شدن ذرات سیمان را بهبود می‌بخشد.

خواص و اثرات: افزایش روانی یا کارایی بتن، امکان کاهش نسبت آب به سیمان در حدود ۳۰ % تا ۴۰ %، کاهش عیار سیمان، کاهش استهلاک پمپ بتن، ایجاد بتن‌های خوش نما یا اکسپوز، عدم نیاز به ویبراتور، افزایش انسجام بتن، جلوگیری از حبس هوا در بتن، سازگاری با انواع سیمان‌های پرتلند، افزایش مقاومت فشاری، امکان باز نمودن قالب‌ها در حدود ۸ الی ۱۲ ساعت پس از اتمام بتن ریزی، جلوگیری از جدا شدن سنگدانه‌ها، قابل کاربرد همزمان با میکرو سیلیس یا خاکستر بادی.

موارد کاربرد: بتن ریزی در مقاطع باریک و پرآماتور، بتن ریزی با لوله ترمی‌و بتن‌ریزی در زیر آب، ساخت بتن‌های توانمند H.P.C، ساخت بتن‌های پر مقاومت H.S.C، ساخت بتن‌های خود تراکم پذیر S.C.C، ساخت بتن‌های نفوذ ناپذیر، ساخت ملات‌های تزریقی P.A.C، بتن‌ریزی‌های حجیم، صنایع قطعات بتنی پیش ساخته.

نوع بسته‌بندی: بشکه ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری

فوق روان کننده نرمال

قوی‌ترین گونه افزاینده روانی بتن و کاهنده آب مصرفی می‌باشد. این ماده افزودنی بتن علاوه بر سهولت اجرای بتن باعث تسریع حصول مقاومت در سنین مورد نظر و افزایش مقاومت‌های اولیه و نهایی بتن می‌گردد.

خواص و اثرات: افزایش انسجام بتن، کاهش نفوذپذیری بتن، افزایش مقاومت فشاری، سازگاری با انواع سیمان پرتلند، زمان حفظ اسلامپ ۳۰ الی ۴۵ دقیقه، افزایش روانی بتن (افزایش اسلامپ)، سهولت پمپاژ و کاهش استهلاک تجهیزات، کاهش نسبت آب به سیمان حدود ۱۲% الی ۲۰%.

موارد کاربرد: بتن ریزی در انواع سازه‌های مسلح و غیر مسلح در دمای معمولی، اجرای بتن دال‌ها، پی‌ها، ستون‌ها، دیوارها و پل‌ها و… ، تولید قطعات پیش ساخته، بتن‌های پیش تنیده، کف‌های سخت صنعتی.

نوع بسته بندی: بشکه ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری

ژل میکروسیلیس 

ژل میکروسیلیس در واقع همان دوده سیلیسی و فوق روان‌کننده بصورت خمیری شکل و آماده مصرف است که ضمن دارا بودن قابلیت افزایش مقاومت‌های شیمیائی و مکانیکی بتن‌، مسائل و مشکلات سیستم دو جزئی دوده سیلیسی و فوق روان کننده را هم بطور اساسی حل کرده است. خواص و مزایای استفاده از ژل میکروسیلیس، افزایش روانی بتن، کاهش نفوذ پذیری بتن،کاهش هزینه حمل و نقل، افزایش مقاومت فشاری بتن، حفاظت کاتدی از میل‌گرد‌ها، امکان کاهش مصرف آب و سیمان است. علاوه بر ویژگی‌های بارز و مشهود فیزیکی و شیمیائی ژل میکروسیلیس، قیمت رقابتی آن (درمقایسه با میکروسیلیس و فوق روان کننده) و کاهش هزینه‌های سربار از جمله حمل و نقل، تخلیه، بسته بندی و پرت مصرف، این محصول را در پروژه‌های‌ ملی، پرمصرف و بی بدیل ساخته است.

خواص و اثرات: افزایش روانی بتن، کاهش نفوذ پذیری بتن، کاهش هزینه حمل و نقل، افزایش مقاومت فشاری بتن، حفاظت کاتدی از میل‌گردها، امکان کاهش مصرف آب و سیمان، استفاده از یک جز برای ساخت بتن، حفظ سلامتی افرادی که مستقیماً با این محصول ارتباط دارند، جلوگیری از نفوذ یون کلر و سایر مواد شیمیایی مخرب به داخل بتن.

موارد کاربرد: انواع سازه های بتنی مسلح وغیر مسلح، منابع ومخازن آب بند بتنی، سازه‌های دریایی، تونل‌ها، سدها، استخرها و کانال‌های انتقال آب، قطعات پیش ساخته بتنی.

نوع بسته بندی: سطل ۲۰ کیلوگرمی

فوق روان کننده دیرگیر 

این فوق روان کننده علاوه بر افزایش کارایی بتن که با افزایش اسلامپ وتأخیردرزمان گیرش همراه است مانند یک دیرگیر عمل می‌کند و باعث افزایش مقاومت فشاری بتن نیز می‌گردد.

خواص و اثرات: کاهش نسبت آب به سیمان در حدود ۱۲% الی ۲۰%، افزایش اسلامپ، سهولت پمپاژ، کاهش استهلاک تجهیزات ساخت و انتقال بتن، افزایش انسجام بتن، جبران افت اسلامپ در هوای گرم، امکان حمل و نقل بتن در مسافت‌های طولانی، سازگاری با انواع سیمان‌های پرتلند، کاهش نفوذپذیری و جلوگیری از ترک‌های سطحی، زمان حفظ اسلامپ ۴۰ الی ۶۰ دقیقه

موارد کاربرد: اجرای بتن در انواع سازه‌های مسلح و غیر مسلح در هوای گرم، ساخت و حمل بتن در مناطق گرمسیر، اجرای بتن سدها، پل‌ها، پی‌ها، ستون‌ها و سایر سازه‌های بتنی.

نوع بسته بندی: بشکه ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری

فوق روان کننده زودگیر 

این محصول علاوه برافزایش اسلامپ وکاهش نفوذپذیری بتن نقش بسیار مؤثری در تسریع زمان گیرش و حصول مقاومت فشاری بالاتر در زمان کوتاه‌تر دارد، ضمن آنکه از اثرات منفی ناشی از تغییرات سریع دما روی بتن جلوگیری می‌نماید.

خواص و اثرات: کاهش نسبت آب به سیمان در حدود ۱۲% الی ۲۰%افزایش روانی بتن (افزایش اسلامپ)؛ تسریع زمان گیرش اولیه و نهایی بتن و کاهش زمان بازنمودن قالب‌ها و امکان بار گذاری سریع؛ جلوگیری از یخ زدگی بتن؛ سهولت پمپاژ؛ سازگاری با انواع سیمان‌های پرتلند؛ افزایش انسجام وکاهش نفوذ پذیری بتن؛ افزایش مقاومت فشاری بتن؛ زمان حفظ اسلامپ ۱۰ الی ۲۰ دقیقه.

موارد کاربرد: اجرای بتن در انواع سازه‌های مسلح و غیر مسلح در هوای سرد؛ بتن‌ریزی در مناطق سرد سیر و جلوگیری از یخ زدن بتن؛ تولید قطعات پیش ساخته و بتن‌های پیش تنیده؛ اجرای بتن دال‌ها، پی‌ها، ستون‌ها، دیوارها، پل‌ها، سدها، کانال‌ها؛ بتن‌ریزی با قالب‌های لغزنده.

نوع بسته بندی: بشکه ۲۰ لیتری و ۲۲۰ لیتری

ملات‌های آماده

گروت اپوکسی بتن پارس

ماده‌ای است ۳ جزیی که از یک رزین پایه اپوکسی و یک سخت کننده اپوکسی (هاردنر) ویک پرکننده (فیلر) تشکیل گردیده است. این نوع گروت دارای کارآیی و مقاومت مکانیکی و شیمیایی بسیار بالا بوده و برای انواع کارهای تعمیراتی و نصب که نیاز به چسبندگی زیاد و مقاومت‌های فشاری و خمشی بالا دارند مناسب است، همچنین از این ماده به منظور کاشت آرماتور در بتنی که دارای آرماتور انتظار نباشد، بهره گرفته می‌شود.

خواص و اثرات:
۱ – استفاده سریع و راحت و مقاومت شیمیایی بالا.
۲ – چسبندگی زیاد صفحه و ماشین‌آلات به فونداسیون.
۳ – مقاومت فشاری، خمشی و کششی زیاد.

موارد کاربرد:
۱ – کاشت میل‌گرد و انکربولت در بتن یا سنگ.
۲ – ایجاد چسبندگی بین مقاطع فلزی با بتن یا سنگ.
۳ – نصب بولت‌های تحت تنش و کشش فوق‌العاده زیاد.
۴ – نصب انواع صفحه ستون وبیس پلیت با دقت زیاد.
۵ – پرکردن زیر ماشین‌آلات و تجهیزات دقیق و سنگین.
۶ – کف‌سازی محوطه‌های در معرض سایش و ضد گرد و غبار.

بسته بندی: یک کیلویی به اضافه فیلر مناسب یا بسته‌های بزرگ بر حسب سفارش

گروت کاشت میل‌گرد

اتصال لایه جدید بتنی به لایه قدیمی‌به کمک آرماتور و گروت کاشت میل‌گرد بتن پارس میسر می‌باشد.

خواص و اثرات:
۱ – مقاومت فشاری، خمشی، و کششی زیاد.
۲ – مقاومت شیمیایی، حرارتی و الکتریکی بالا.
۳ – طول عمر این ماده از طول عمر بتن بیشتر می‌باشد.
۴ – به سهولت درسطح عمودی و افقی قابل مصرف می‌باشد.
۵ – خاصیت چسبندگی عالی به بتن و آهن و بیشتر مصالح ساختمانی را دارد.

موارد کاربرد:
۱ – کاشت میل‌گرد و انکربولت در بتن یا سنگ.
۲ – ایجاد چسبندگی بین مقاطع فلزی با بتن یا سنگ.
۳ – نصب بولت‌های تحت تنش و کشش فوق‌العاده زیاد.

بسته بندی: یک کیلویی به اضافه فیلر مناسب یا بسته‌های بزرگ بر حسب سفارش

ترمیم کننده بتن پارس

ملات آماده بر پایه سیمان با دانه‌بندی مناسب و بدون انقباض می‌باشد که با توجه به پلیمرهای فعال شونده‌ای که در ساخت این چسب پودری به کار رفته از چسبندگی قابل توجهی به سطوح زیرکار برخوردار بوده و مقاومت فشاری بالایی را تحمل می‌نماید.

خواص و اثرات:
۱ – سهولت اجرا.
۲ – بدون انقباض.
۳ – هم رنگ با بتن.
۴ – مقاوم در مقابل سیکل‌های یخبندان و ذوب.
۵ – چسبندگی بالا به انواع مصالح نظیر، بتن، گچ، آجر و…

موارد کاربرد:
۱ – ترمیم ترک خوردگی‌ها و شکستگی‌ها.
۲ – هموار نمودن سطوح.
۳ – پر نمودن ناهمواری‌های بتن و حفره‌ها.
۴ – زیرسازی کف و دیوارها قبل از نصب پوشش جدید.

نوع بسته بندی: کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی

گروت نرمال بتن پارس

گروت نرمال بتن پارس بر پایه سیمان بوده و بدون انقباض می‌باشد و با حصول مقاومت فشاری ۲۸ روزه حدود ۷۰۰ کیلوگرم بر سانتی مترمربع ترکیبی مناسب برای عملیات نصب و ثابت سازی سازه‌ها یا ماشین‌آلات ایستا می‌باشد‌. این محصول پس از گیرش به مقدار کنترل شده‌ای منبسط می‌شود تا انقباض پلاستیکی را جبران نماید.

خواص و اثرات:
۱ – سهولت اجرا.
۲ – سهولت اختلاط با آب.
۳ – حصول روانی مطلوب.
۴ – به سرعت سخت می‌شود.
۵ – مقاومت در برابر ضربه وارتعاش.
۶ – امکان بهره برداری سریع از سازه.
۷ – دارای انبساط کنترل شده و بدون انقباض میباشد.
۸ – مقاومت فشاری نهایی حدود ۷۰۰ کیلوگرم بر سانتی متر مربع.

موارد کاربرد:
۱ – اجرای زیر سازی‌های فولادی.
۲ – ثابت سازی ستون‌های پیش ساخته.
۳ – اجرای فونداسیون ماشین آلات سنگین.
۴ – پر نمودن حفره‌ها و شکاف‌ها و گودال‌ها.
۵ – ثابت سازی صفحه ستون‌ها (Base plate)

نوع بسته بندی: کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی

پودر بند کشی ویژه بتن پارس

پودر بندکشی ماده پر کننده، پایه سیمانی با کارایی بالا می‌باشد که به واسطه وجود چسب‌های پلیمری ضدآب در ساختار خوداز چسبندگی بسیار زیادی به مقاطع مورد مصرف برخوردار بوده و سطحی کاملاً زیبا، بادوام، یکدست و نفوذ ناپذیر ایجاد می‌کند.

خواص و اثرات:
۱- بدون انقباض.
۲- چسبندگی بسیار زیاد.
۳- استحکام فرسایش بالا.
۴- سهولت و سرعت اجرا.
۵- قابلیت انعطاف‌پذیری کافی.
۶- رفع نشت و نم‌زدگی درزها.
۷- مقاوم در برابر عوامل محیطی.
۸- مقاوم در برابر تنش‌های کششی و فشاری.
۹- رنگ‌پذیر و قابل عرضه در رنگ‌های مختلف.

موارد کاربرد:
۱- بندکشی کاشی و سرامیک، سنگ، موزاییک و…
۲- پرنمودن کلیه درزها و بندها بدون محدودیت عمق.
۳- بند کشی انواع قطعات سیمانی و قطعات پیش ساخته بتنی.

نوع بسته‌بندی: کیسه‌های ۱۰ کیلوگرمی

ترمیم کننده ویژه بتن پارس

ترمیم کننده ویژه بتن پارس ترکیبی پودری و بر پایه سیمان می‌باشد که به منظور تسطیح و ترمیم سطوح کرمو و متخلخل بتن مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع ترمیم کننده به واسطه وجود چسب بتن در ساختار خود علاوه بر قدرت چسبندگی بسیار زیاد به انواع سطوح و مصالح به خصوص بتن، امکان نفوذ ناپذیر نمودن و موجبات آببندی مقطع مورد کاربرد را نیز فراهم می‌آورد.

خواص و اثرات:
۱ – سهولت اجرا.
۲ – بدون انقباض.
۳ – قابل ارائه در رنگ‌های مختلف.
۴ – مقاوم در مقابل سیکل‌های یخبندان و ذوب.
۵ – قابلیت آب بندی و نفوذ ناپذیر سازی سطوح.
۶ – چسبندگی بالا به انواع مصالح نظیر: بتن، گچ، آجر و…

موارد کاربرد:
۱ – ماهیچه کشی درسازه‌های آبی.
۲ – پر نمودن حفره میان بولت‌ها.
۳ – تسطیح و ترمیم سطوح متخلخل.
۴ – زیرسازی کف و دیوارها قبل از نصب پوشش جدید.
۵ – تسطیح ناهمواری‌های ناشی از خطا در قالب‌بندی.
۶ – قابل استفاده در سطوحی که در تماس مستقیم با آب هستند.

نوع بسته بندی: کیسه ۲۵ کیلوگرمی ‌‌و سطل ۵

تراز کننده سیمانی بتن پارس

ترازکننده سیمانی بتن پارس، ترکیبی پودری و بر پایه سیمان است که به منظور تسطیح سطوح ناهموار به کار می‌رود. این ترکیب از پیوستگی و چسبندگی قابل توجهی به سطوح زیرکار برخوردار بوده و مقاومت فشاری زیادی را تحمل می‌نماید. ترازکننده سیمانی دارای سیالیت مناسب و بدون انقباض است که این امر امکان تسطیح سطوح ناهموار را فراهم می‌سازد.

خواص و اثرات:
۱ – هم رنگ با بتن.
۲ – نفوذناپذیر و ضد آب.
۳ – سهولت و سرعت اجرا.
۴ – بدون انقباض و دارای انعطاف.
۵ – مقاوم در مقابل سیکل‌های یخبندان و ذوب.
۶ – چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح نظیر، بتن، گچ، آجر و …

موارد کاربرد:
۱ – هموار نمودن سطوح.
۲ – پر نمودن ناهمواری‌های بتن و حفره‌ها.
۳ – زیرسازی کف‌های ساختمانی پیش ازنصب پوشش جدید.

نوع بسته بندی: کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی

درزبندهای بتن

ماستیک گرم اجرای بتن پارس

ماستیک گرم اجرای بتن پارس یک ترکیب بیتومن رابر اصلاح شده می‌باشد که برای پر نمودن درزهای انبساط و ژوین‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و هیچ گونه اثر سویی روی آب آشامیدنی ندارد.

خواص و اثرات:
در تماس با آب آشامیدنی بی‌خطر و مطابق با استاندارد BS 6920 part 5 می‌باشد.
مقاوم در برابر رشد میکرو ارگانیزم‌های آبزی.
تراوش یون‌های فلزی در آب در محدوده مجاز (مطابق با استاندارد BS6920 part 8)
پس از اجرا هرگز ترک نمی‌خورد و با کاهش چسبندگی مواجه نخواهد شد
حفظ انعطاف پذیری در دمای پایین.
پایداری در برابر شرایط جوی.
بدون شره در شرایط محیطی گرم.

موارد کاربرد:
۱ – آب بندی درزهای انبساطی کف مخازن آب آشامیدنی و استخرها
۲ – سد سازی و کانالهای آب رسانی
۳ – کف پارکینگ‌ها، باند فرودگاه‌ها، خیابان‌ها و سقف‌ها
۴ – آب بندی و نفوذ ناپذیر نمودن شکاف‌ها، درزها و ترک‌ها

ماستیک پلی‌یورتان بتن پارس

الاستومری دو جزیی برپایه پلی‌یورتان با خصوصیات الاستیسیته بالا جهت پر نمودن درزهای انبساطی افقی در سازه‌های بتنی و فلزی می‌باشد.
چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح.
درصد ازدیاد طول بالا.
مقاوم در برابرعوامل محیطی.
مقاوم در برابر تابش نور خورشید.
استحکام فرسایشی زیاد.
قابلیت انعطاف پذیری در دمای پایین.
بدون انقباض.
مقاومت شیمیایی بالا در مقابل مواد نفتی
دارای خاصیت خود ترازی

موارد کاربرد:
پر نمودن درزهای انبساطی کف.
آب بند نمودن درزها و ترک‌های افقی.
درزبندی لوله‌ها، کف، سالن‌ها و سردخانه‌ها.
قابل استفاده در باند فرودگاه‌ها، اسکله‌ها و نیروگاه‌ها.

نوع بسته بندی: بسته‌های ۵ کیلوگرمی

ماستیک سرد اجرای بتن پارس

گونه دیگری از درزگیرهای الاستیک برپایه بیتومن رابر می‌باشد که از چسبندگی قابل توجهی به انواع مصالح برخوردار است.

خواص واثرات:
۱ – سهولت اجرا.
۲ – مقاومت بالا در برابر شرایط جوی.
۳ – چسبندگی بالا به انواع مصالح نظیر چوب، بتن، فلز و…
۴ – امکان اجرا در دمای ۵ – الی۵۰ + درجه سانتی‌گراد.
۵ – مقاوم در برابر یون کلر.

موارد کاربرد:
۱ – کانال‌های انتقال آب
۲ – درزبندی انواع لوله های بتنی
۳ – پر نمودن درزهای انبساطی و ژوین‌ها

نوع بسته بندی: سطل های ۵ و ۱۰ و ۲۰ کیلوگرمی

ماستیک سیلیکونی بتن پارس

این ماستیک که تک جزیی بر پایه سیلیکون می‌باشد با توجه به فرمولاسیون کاملاً پیشرفته و اصلاح شده‌ای که دارد از چسبندگی فوق‌العاده به انواع مصالح برخوردار است.

خواص واثرات:
۱ – قابلیت اجرا در سطوح افقی و عمودی
۲ – بدون شره
۳ – مقاومت حرارتی بالا
۴ – از چسبندگی بالایی به انواع مصالح برخوردار است
۵ – مقاومت مطلوب در برابر الکتریسیته
۶ – عدم نیاز به پرایمر
۷ – پس از اجرا هرگز ترک نمی‌خورد و با کاهش چسبندگی مواجه نخواهد شد

موارد کاربرد:
۱ – پر نمودن درزهای انبساطی و ژوین‌ها
۲ – پوشش سطوح بتنی و فلزی
۳ – آببندی درزهای تحت نفوذ آب

نوع بسته بندی: بسته‌های ۵ کیلوگرمی

چسب‌های ساختمانی

چسب اپوکسی

چسب اپوکسی بتن پارس بر پایه اپوکسی بیسفنول A و هاردنر بر پایه پلی‌آمین تولید و ارائه شده است. از این محصول به عنوان لایه رابط پر استحکام برای پیوند دادن بافت قدیمی‌بتن به بافت جدید بتن استفاده می‌شود. گران‌روی خوب این محصول موجب می‌شود که دارای خاصیتSelf level خود ترازی باشد. استحکام مکانیکی بالا، دوام و طول عمر بسیار، چسبندگی فوق‌العاده، عدم تاثیر پذیری از عوامل جوی و محیطی به خصوص عدم جذب آب و خواص شیمیایی عالی از دیگر خواص این محصول است.

خواص و اثرات:
۱ -بدون حلال
۲ -قابل اجرا بر روی سطوح زیر کار خشک
۳ -حفظ خواص کیفی برابر با طول عمر بتن
۴ -چسبندگی فوق‌العاده زیاد به سطوح زیر کار
۵ -دارای مقاومت‌های فوق‌العاده بالای کششی و مکانیکی

موارد کاربرد:
۱ -چسباندن بتن جدید به مقاطع بتنی قدیمی
۲ -اتصال بتن به مقاطع فلزی
۳ -استفاده در معابر، خیابان‌ها، پل‌ها، پیاده‌روها و محل‌های بارگیری کارخانه‌ها
۴ – پوشش سطوح بتنی درمقابل رطوبت دائم

چسب بتن لاتکس

این چسب محصولی است بر پایه کوپلیمر رزین آکریلات که پس از استفاده از آن بتن را سخت و مقاوم نموده و مانع از نفوذ آب و دیگر املاح به داخل آن می‌گردد. این محصول با ایجاد لایه‌های پلیمر و بهم پیوسته، بتن را در مقابل شرایط جوی نامناسب و حرکات ارتعاشی کاملاً مقاوم می‌نماید.

خواص، اثرات و موارد کاربرد:
۱ -افزایش کارایی بتن
۲ -کاهش شدید نفوذ پذیری بتن
۳ -افزایش مقاومت فشاری بتن تا ۱۵ %
۴ -مقاوم نمودن بتن در برابر سیکل‌های مکرر یخبندان و ذوب
۵ – افزایش مقاومت‌های خمشی و مخصوصاً سایشی بتن‌
۶ – مناسب جهت نماسازی‌های سیمانی و بتن‌های اکسپوز

نوع بسته بندی: سطل ۵ و ۱۰ و ۲۰ لیتری

چسب بتن آب بند

یکی از مواد شیمیایی که امروزه در صنعت ساختمان کاربرد فراوانی یافته چسب بتن است. این چسب‌ها عموماً محلول‌های کلوییدی از پلیمرهای مختلف در آب هستند که مقاومت کششی، خمشی همچنین دوام بتن را افزایش می‌دهند ولی مهمترین خاصیت آنها افزایش چسبندگی است. اگرچه قیمت این مواد نسبت به قیمت بتن بیشتر است ولی ویژگی‌هایی که استفاده از آنها در بتن ایجاد می‌نماید، کاربرد آنها را بسیار متداول ساخته است. بیشترین استفاده از این مواد مربوط به کارهای تعمیراتی می‌باشد، زیرا این افزودنی با ملات، مخلوط یکنواخت و همگنی تشکیل داده و ضمن آنکه مانع تراوش آب و تفکیک دانه‌های ریز و درشت می‌شود میزان چسبندگی بتن تازه را با ملات قدیمی‌زیر آن افزایش می‌دهد. چسب بتن آب‌بندی تولیدی شرکت بتن پارس بر پایه رزین‌های خاص که کاملاً ضد آب می‌باشند ساخته شده و به آسانی با آب مصرفی در بتن مخلوط می‌شود. مواد به کار رفته در ساخت این چسب با سیمان کاملاً هماهنگ بوده و چسبندگی آن را به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش می‌دهد.

خواص و اثرات: افزایش چسبندگی بتن یا ملات جدید به بتن یا ملات قدیمی،کاهش نفوذپذیری بتن، جلوگیری از ترک خوردن بتن و…

موارد کاربرد: برای کلیه کارهای تعمیراتی و ترمیم آسیب‌دیدگی اغلب سازه‌های بتنی مانندکانال‌های آب، کف سالن‌های صنعتی، باند فرودگاه‌ها، سدها، پایه پل‌ها و ستون‌ها.

نوع بسته بندی: سطل ۵ و ۱۰ و ۲۰ لیتری

پرایمر قیری BP-117

پرایمر قیری بتن پارس خمیر نسبتا غلیظ و مشکی رنگ بر پایه قیر و رزین‌های نفتی می‌باشد و با تینر یا بنزین رقیق می‌گردد و پس از خشک شدن کاملاً الاستیک وغیرقابل انحلال در آب و بسیار مقاوم در برابر رطوبت می‌باشد.

خواص واثرات:
۱ – چسبندگی مناسب به انواع مصالح
۲ – دارای عمر مفید طولانی
۳ – انعطاف پذیری زیاد
۴ – مقاومت در برابر رطوبت و عوامل جوی محیطی
۵ – سرعت و سهولت اجرا

موارد کاربرد:
۱- پوشش لوله‌های بتنی
۲ – آب‌بند نمودن مخازن
۳ – پوشش جایگزین قیر و گونی برای کف سرویس‌های بهداشتی
۴ – عایق‌کاری سطوح بتنی، سیمانی،آجری، گچی و…

نوع بسته‌بندی: سطل ۴ لیتری و ۲۰ لیتری

چسب کاشی خمیری

در دهه‌های اخیر علل محبوبیت چسب‌های کاشی را درصنعت ساختمان می‌توان درسرعت اجرا، کاهش وزن مصالح و افزایش فضای داخلی ساختمان دانست چسب کاشی خمیری بتن پارس بر پایه رزین‌های اکریلیک به همراه سیلیکون تولید شده که چسبندگی کاشی به سطح را در مقابل ملات معمولی چندین برابر می‌نماید به طوری که می‌توان عملیات چسباندن کاشی را از بالا به پایین انجام داد و پس از خشک شدن به هیچ وجه در آب حل نخواهد شد و کاملاً نفوذ ناپذیر می‌گردد.

خواص و اثرات:
۱ – الاستیسیته بالا.
۲ – انعطاف‌پذیری مناسب.
۳ – چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح.
۴ – پس از خشک شدن دربرابر سرما وگرما پایدار است.
۵ – زمان گیرش آن سریع نیست و امکان جابجایی کاشی تا دقایقی پس از نصب وجود دارد.
۶ – پس از خشک شدن در برابر آب و رطوبت کاملاً مقاوم و نفوذ ناپذیر است و ثبات کیفیت دارد.

موارد کاربرد:
۱ – امکان نصب کاشی روی کاشی.
۲ – نصب کاشی و سرامیک در سطوحی که مستقیماً با آب و رطوبت در تماس‌اند.
۳ – امکان نصب برروی سطوح گچی، بتنی، سیمان، قطعات پیش ساخته، چوبی و…
۴ – نصب انواع کاشی، سرامیک، موزاییک، سنگ، قطعات گچی، پلاستوفوم و…

نوع بسته بندی: سطل ۵ و ۱۰ و ۲۰ لیتری

چسب کاشی پودری بتن پارس

نصب کاشی وسرامیک درکف ساختمان‌ها با استفاده از دوغاب سیمان وماسه نه تنها باعث وقفه و طولانی شدن عملیات و زمان اجرای کار می‌گردد بلکه از استحکام کمتری برخوردار بوده و باعث سنگین شدن سازه درمقایسه با اجرای سازه با چسب کاشی می‌گردد. لذا استفاده از چسب‌های کاشی پودری باتوجه به رفع معایب فوق‌الذکر کاهش هزینه‌های اقتصادی را به همراه خواهد داشت. چسب کاشی پودری بتن پارس بر پایه سیمان طراحی و تولید گشته که با توجه به پلیمرهای متعددی که در ساخت آن به کار رفته پس از اختلاط کامل با آب و خشک شدن، کاملاً در برابر آب نفوذناپذیر خواهد بود.

خواص واثرات:
۱ – به راحتی با آب مخلوط می‌گردد.
۲ – از انعطاف پذیری زیادی برخوردار است.
۳ – قدرت چسبندگی فوق‌العاده زیاد به انواع سطوح.
۴ – پس از خشک شدن در برابر آب، رطوبت، سرما وگرما پایدار است.

موارد کاربرد:
۱ – نصب کاشی روی کاشی.
۲ – نصب انواع کاشی، سنگ، سرامیک و موزاییک روی انواع سطوح.
۳ – نصب کاشی و سرامیک در سطوحی که مستقیماً با آب و رطوبت در تماس‌اند.

نوع بسته بندی: کیسه‌های ۲۰ کیلوگرمی

آببندی سازی

آب بند پلیمری بتن پارس:

آب بند پلیمری بتن پارس نوعی لایه پوششی آب بند و محافظت کننده دو جزیی بر پایه سیمان و رزین اکریلیکی با انعطاف پذیری بالاجهت استفاده بر روی سطوح بتنی و سازه‌های آبی می‌باشد. قدرت ارتجاعی، دوام طولانی و چسبندگی بسیار زیاد به بتن و لوله‌های فلزی و سایر مصالح از خواص این محصول می‌باشد.

خواص و اثرات:
۱ – سهولت اجرا.
۲ – غیر قابل اشتعال.
۳ – ضد جلبک و خزه.
۴ – مقاوم در برابر نمک‌ها.
۵ – عدم جلوگیری از تنفس بتن.
۶ – استحکام زیاد در برابر یخ زدگی.
۷ – قابلیت چسبندگی بسیار زیاد به سطح.
۸ – توانایی ازدیاد طول و انعطاف‌پذیری.
۹ – رفع نفوذپذیری مقاطع موردکاربرد.
۱۰ – دارای استاندارد آب شرب (سمی‌نیست).
۱۱ – استحکام بسیار عالی در برابر مواد اسیدی و قلیایی.
۱۲ – محافظت سطوح در برابر کربناته شدن و نفوذ یون کلر.

موارد کاربرد:
۱- آب‌بندی مخازن سنگی، آجری، بتنی.
۲- ایزولاسیون سطوح تصفیه خانه‌های آب و فاضلاب.
۳- پوشش خطوط بتنی انتقال آب و فاضلاب.
۴- رفع نشت و نم زدگی زیرزمین‌ها و بالکن‌ها.

نوع بسته بندی: جزء A (رزین مایع): سطل ۴ کیلوگرمی‌جزء B (پودر): کیسه ۱۲ کیلوگرمی

آنی گیر بتن پارس

این محصول نوعی ترکیب آماده بر پایه سیمان می‌باشد که در مواردی که سازه بتنی دچار نشت شدید باشد مورد استفاده قرار می‌گیرد این مادّه با تسریع در امر واکنش هیدراسیون در مدت زمان کمتر از ۱۰ ثانیه سخت می‌شود و مانع از نشت و عبور آب می‌گردد.
آنی گیر بتن پارس نوعی ماده آب‌بند کننده فوری می‌باشد که پس از مخلوط شدن با آب خمیری قدرتمند برای انسداد آنی نشت‌های پر فشار می‌سازد.

خواص و اثرات:
۱ – گیرش سریع.
۲ – فاقد یون کلر.
۳ – پایدار و دائمی.
۴ – سهولت اختلاط با آب.
۵ – بدون انقباض و ترک خوردگی.
۶ – امکان بهره‌برداری سریع از سازه.
۷ – حفظ کیفیت به عمر سازه مورد کاربرد.
۸ – سمی‌‌نیست و در تماس با آب آشامیدنی قابل کاربرد است.
۹ – چسبندگی عالی به انواع مصالح مخصوصاً بتن، سنگ و آجر.

موارد کاربرد:
۱ – چاله آسانسورها.
۲ – تونل‌ها، سدها، مخازن.
۳ – زیر زمین و سازه‌های مدفون.
۴ – پرکردن ترک‌ها و سوراخ‌های محل عبور آب.
۵ – قطع آنی نشت آب در محل درزها و مجاری عبور آب در سازه‌های بتنی وسنگی.

نوع بسته بندی: کیسه‌های ۵ و ۱۰ کیلوگرمی

نفوذگر پودری بتن پارس

گونه‌ای از مواد آب‌بندکننده کریستال‌ساز با قدرت نفوذ بسیار زیاد به داخل بتن می‌باشد که برای آب‌بندی و محافظت بتن در برابر نفوذ آب و مواد شیمیایی مخرّب کاربرد دارد. پس از اجرا روی سطح بتن طبق قانون لوله‌های موئین و با مکانیزم اسمزی به داخل بتن نفوذ نموده و با آهک آزاد و رطوبت موجود واکنش داده و تمامی‌ترک‌ها و لوله‌های موئین را با ساخت کریستال‌های سوزنی پر می‌کند و بتن را در برابر نفوذ آب، یون‌ها و مواد شیمیایی مخرّب موجود در انواع فاضلاب و آب دریا مقاوم می‌سازد.

خواص و اثرات:
۱ – سرعت و سهولت اجرا.
۲ – عدم جلوگیری از تنفس بتن.
۳ – تشکیل بافت یکنواخت با بتن.
۴ – نفوذناپذیر سازی کلیه مقاطع بتنی.
۵ – قدرت نفوذ بسیار زیاد به داخل بتن.
۶ – محافظت بتن و آرماتور در برابر خوردگی.
۷ – مقاوم در محیط‌های با PH بین ۳ الی ۱۱
۸ – سمی‌نبوده و قابل کاربرد در تماس با آب آشامیدنی است.

موارد کاربرد:
۱- چاله آسانسور.
۲- تونل و دیوار حایل.
۳- کانال‌های انتقال آب.
۴- پارکینگ‌ها و استخرها.
۵- رفع نم زدگی سطوح بتنی.
۶- سازه‌های زیرزمینی و فونداسیون‌ها.
۷- رفع نشت درزهای اجرایی و درزهای سرد.
۸- استخرهای شنا و مخازن آب آشامیدنی و تصفیه خانه‌های آب.

نوع بسته بندی: کیسه‌های ۲۵ کیلوگرمی

واتر پروف بتن پارس

واتر پروف بتن پارس به دو صورت مایع و پودری عرضه می‌گردد. نوع مایع آن افزودنی مناسبی برای آب بندی و نفوذ ناپذیر ساختن انواع ملات‌های بنّایی و دوغاب کاری است. نوع پودری واترپروف هم به دلیل اندازه میکرونیزه مواد سازنده‌اش و حالت آبگریزی که دارد به عنوان بهترین فیلر ضد آب برای پرنمودن ریز فضاهای خالی و میکروسکپی بین اجزای سازنده بتن کاربرد دارد.

خواص و اثرات:
۱ – جلوگیری از نفوذ آب به داخل بتن.
۲ – ممانعت از ایجاد جلبک برروی سطح بتن.
۳ – جلوگیری از حمله سولفاتی و قلیایی شدن.
۴ – مقاوم‌سازی بتن در برابر نمک‌های یخ زدا.
۵ – جلوگیری از نفوذ یون کلر و سایر مواد شیمیایی مخرّب به داخل بتن.

موارد کاربرد:
۱ – اجرای بتن نفوذ ناپذیر جهت سدها، تصفیه خانه‌ها، مخازن، پل‌ها، کانال‌ها، تونل‌ها و فونداسیون‌ها و.. .
۲ – ساخت قطعات پیش ساخته بتنی که نیاز به آب‌بند بودن آنها می‌باشد.
۳ – ساخت بتن نفوذ ناپذیر در مناطق حاوی سولفات‌ها، یون کلر و…

نوع بسته بندی:
بسته‌بندی نوع مایع: در بشکه‌های ۲۰ لیتری
بسته‌بندی نوع پودری: در کیسه‌های ۱۵ کیلوگرمی

واتر استاپ

واتر استاپ بتن پارس بر پایه مواد خام پلی ونیل کلراید (P. V. C) درجه یک تهیه گردیده است. واتر استاپ بتن پارس به دلیل انعطاف پذیری و الاستیسیته بالا در ساخت پروژه‌های صنایع آب و فاضلاب، سدها، استخرها و کانال‌ها با هدف جلوگیری از نشت و عبور آب از درزهای اجرایی و انبساطی و مقاطع قطع بتن‌ریزی طراحی شده که بسته به نوع مقطع مورد کاربرد و شدت فشار سیال شکل آن تغییر می‌کند.

خواص واثرات:
۱ – انعطاف‌پذیری زیاد
۲ – درگیری کافی با بتن.
۳ – تنوع سایز و اشکال ظاهری.
۴ – مقاوم در برابر محیط قلیایی بتن.
۵ – کارایی آن با عمر بتن برابری دارد.
۶ – مقاومت کششی زیاد در جهت طولی و عرضی.

موارد کاربرد:
۱ – سازه‌های هیدرولیکی.
۲ – انواع سازه‌های آبی بتنی.
۳ – جلوگیری از عبور آب در درزهای اجرایی و انبساطی.
۴ – رفع نشت سازه‌های پایین‌تر از سطح آب‌های زیر زمینی.

نوع بسته بندی: رول ۲۵ متری

پوشش‌های حفاظتی

آستر اپوکسی بتن پارس

آستر اپوکسی بتن پارس با چسبندگی ومقاومت‌های مکانیکی عالی، به عنوان یک سیستم یک لایه و یا به صورت آستر در یک سیستم پوششی چند لایه سطوح فلزی را دربرابر خوردگی‌های شیمیایی و مکانیکی محافظت می‌نماید. از آستر اپوکسی بتن پارس به عنوان لایه اول (آستر) در سیستم‌های مختلف پوششی برای حفاظت از سطوح فلزی و تأسیسات صنعتی جدید یا در زمان تعمیر و نگهداری واحدهای صنعتی برای رنگ آمیزی مجدد استفاده می‌گردد .قبل از اجرای عملیات رنگ آمیزی سطح فلز باید به خوبی تمیز و آلودگی‌های احتمالی و چربی‌ها از روی سطح برطرف شوند.

بسته‌بندی: (ترکیب A اپوکسی): ظروف فلزی ۲۰ لیتری    (ترکیب B سفت کننده): ظروف فلزی ۵ لیتری

پوشش اپوکسی بتن پارس

پوشش اپوکسی بتن پارس ترکیب دو جزیی است بر پایه رزین‌های اپوکسی و با ویژگی تیگزوتراپیک مخصوص محافظت از سطوح بتنی و فولادی در برابر تهاجم عوامل شیمیایی مخرّب.

خواص و اثرات: فاقد حلال است؛ به راحتی تمیز می‌شود؛ عارضه انقباض در پی ندارد؛ مقاومت در برابر مواد شیمیایی مخرّب؛ در برابر عوامل سایشی مقاوم است .به بسیاری از مواد و مصالح چسبندگی دارد؛ غیر سمی‌و قابل کاربرد در تماس با آب آشامیدنی.

موارد کاربرد: رنگرزی‌ها؛ سازه‌های فولادی؛ تانک‌ها و سیلوها؛
کارخانجات پتروشیمی‌؛ پوشش سالن‌های صنعتی؛ واحدهای تصفیه فاضلاب؛ کفپوش مناسب برای کف بیمارستان‌ها؛ پوشش کف آزمایشگاه‌های مواد شیمیایی؛ کفسازی کارخانه‌های تولید و نگهداری مواد غذایی؛ کفپوش مناسب برای کارخانجات صنعتی و ساختمان‌های مسکونی؛ پوشش کیله سطوحی که در معرض مواد شیمیایی مخرّب هستند؛ مناسب برای پوشش کف‌هایی که از سیستم گرمایش تابشی استفاده می‌کنند.

بسته بندی: سطل ۵ و ۱۰ کیلوگرمی

رنگ اپوکسی بتن پارس

رنگ اپوکسی بتن پارس به صورت دو جزیی و بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمید تولید و ارایه گردیده است. از نظر مقاومت‌های شیمیایی و مکانیکی و الکتریکی بسیار ایده‌آل می‌باشد.

خواص و اثراتدوام و عمر طولانی؛ شفافیت و درخشندگی سطح؛ ثبات کیفیت در محیط‌های مختلف شیمیایی؛ مقاومت در برابر یون کلر و نمک‌های موجود در آب دریا؛ سمی‌نیست و در محیط‌های بهداشتی قابل استفاده است.

موارد کاربرد: کشتی سازی؛ سازه‌های دریایی؛ پوشش خطوط لوله‌ها؛ انتخاب مناسب برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی.

نوع بسته بندی: ظروف ۱ و ۴ و ۱۰ کیلوگرمی

عایق استخری BP-204

این محصول بر اساس رزینهای اکرلیک پایه آب ساخته می‌شود و به عنوان عایق رطوبتی روی سطوح مختلف ساختمانی همچون پشت بام، سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه، دیوارهای باران‌گیر و بطور کلی هر کجا که عایق‌های رطوبتی سنتی مانند ایزوگام و یا قیر‌وگونی به کار می‌رود استفاده نمود. بهای نازل این محصول در کنار خواص منحصر بفرد آن از جمله سرعت و سهولت اجرا موجب استقبال عمومی‌از آن شده است.

خواص واثرات: ایجاد لایه‌ای صاف و هموار؛ اشتعال ناپذیر؛ دارای عمر مفید طولانی؛ انعطاف‌پذیری و چسبندگی فوق‌العاده؛ قابل شستشو؛ مقاومت کامل در برابر نور خورشید، رطوبت و عوامل جوی- محیطی؛ قابلیت تنفس زیررنگ؛ سرعت و سهولت اجرا.

موارد کاربرد: روی سطوح مختلف ساختمانی همچون پشت بام؛ استخر؛ سرویس‌های بهداشتی؛ آشپزخانه؛ دیوارهای باران‌گیر و بطور کلی هر کجا که عایق‌های رطوبتی سنتی مانند ایزوگام و یا قیر و گونی بکار می‌رود.

نوع بسته بندی: سطل۴ لیتری و ۲۰ لیتری

عایق رطوبتی بتن پارس

عایق رطوبتی بتن پارس خمیر نسبتا غلیظ و مشکی رنگ برپایه قیر و رزین‌های نفتی می‌باشد و با بنزین رقیق می‌گردد وپس از خشک شدن کاملاً الاستیک و غیرقابل انحلال در آب و بسیار مقاوم در برابر رطوبت می‌باشد.

خواص واثرات انعطاف پذیری زیاد؛ سرعت وسهولت اجرا؛ دارای عمر مفید طولانی؛ چسبندگی مناسب به انواع مصالح؛ مقاومت در برابر رطوبت و عوامل جوی- محیطی.

موارد کاربرد پوشش لوله های بتنی؛ آب بند نمودن مخازن؛ پوشش جایگزین قیر و گونی برای کف سرویس‌های بهداشتی؛ عایق کاری سطوح بتنی، سیمانی، آجری، گچی و …

نوع بسته بندی: سطل ۴ لیتری و ۲۰ لیتری

عایق سفید بتن پارس

این محصول بر اساس رزین‌های اکرلیک پایه آب ساخته می‌شود و به عنوان عایق رطوبتی روی سطوح مختلف ساختمانی همچون پشت بام، سرویس‌های بهداشتی، آشپزخانه، دیوارهای باران‌گیر و بطور کلی هر کجا که عایق‌های رطوبتی سنتی مانند ایزوگام و یا قیر و گونی بکار می‌رود استفاده نمود. بهای نازل این محصول در کنار خواص منحصر بفرد آن از جمله سرعت و سهولت اجرا موجب استقبال عمومی‌از آن شده است.

خواص واثراتقابل شستشو؛ اشتعال ناپذیر؛ قابلیت تنفس زیررنگ؛ سرعت و سهولت اجرا؛ دارای عمر مفید طولانی؛ ایجاد لایه‌ای صاف و هموار؛ انعطاف‌پذیری و چسبندگی فوق‌العاده؛ مقاومت کامل در برابر نور خورشید‌، رطوبت و عوامل جوی- محیطی.

موارد کاربرد: روی سطوح مختلف ساختمانی همچون پشت بام؛ سرویس‌های بهداشتی؛ آشپزخانه؛ دیوارهای باران‌گیر و بطور کلی هر کجا که عایق‌های رطوبتی سنتی مانند ایزوگام ویا قیر گونی بکار می‌رود.

نوع بسته بندی: سطل ۴ لیتری و ۲۰ لیتری

کیورینگ بتن پارس

نگهداری صحیح از بتن پس از اتمام عملیات بتن‌ریزی یکی از عوامل مهم و اثرگذار در افزایش کیفیت نهایی بتن است. منظور از کیورینگ بتن، جلوگیری از تبخیر رطوبت موجود در جسم بتن و حفظ حرارت لازم برای ادامه روند ترکیب شیمیایی است. ماده کیورینگ بتن پارس با ایجاد فیلم بسیار نازکی روی سطح بتن علاوه بر انعکاس بخش عمده‌ای از تابش نور خورشید و جلوگیری از بالا رفتن دمای سطح، از تبخیر سریع آب بتن جلوگیری به عمل می‌آورد.

خواص و اثراتایجاد لایه غیر چرب؛ کاهش نفوذپذیری سطحی بتن؛ جلوگیری از پوسته شدن سطحی بتن، عدم جلوگیری از پیوستگی لایه های بتنی، جلوگیری از تبخیر سریع و زودهنگام آب بتن، عدم تاثیر منفی برروی سطح بتن و رنگ آن، عدم نیاز به آب پاشی و مرطوب نگه داشتن بتن، حفظ رطوبت و حرارت لازم برای تداوم واکنش هیدراسیون، جلوگیری از انقباض وترک‌های ناشی از خشک شدن سریع بتن.

موارد کاربرد: بتن‌ریزی در مناطقی که در معرض تابش شدید نور آفتاب می‌باشند؛ بتن‌ریزی در مناطق بادخیز و در معرض جریان باد؛ اجرای بتن در مناطقی که امکان آب پاشی و مرطوب نگهداشتن بتن محدود می‌باشد؛ بتن‌ریزی در مقاطع گسترده و وسیع.

نوع بسته بندی: سطل ۲۰ لیتری

محافظ نمای بتن پارس

محافظ نمای بتن پارس یک پوشش بسیار مناسب برای حفاظت سطوح ساختمان در برابر باران و گرد و غبار است. این ماده بر پایه پلیمرهای اکریلیک تولید و دارای چسبندگی بسیار خوب به مصالح ساختمانی می‌باشد و به هیچ عنوان پوسته و یا ورقه نمی‌کند.
این ماده بدون هیچ‌گونه تغییر در رنگ و نمای ظاهری، سطح مورد نظر را در برابر رطوبت، حملات یون کلر، کربناسیون و چرخه‌های یخ‌زدگی مقاوم می‌سازد.
محافظ نمای بتن پارس با انواع سطوح سنگی، بتنی، آجری، گچی، سیمانی و نظایر آن سازگاری دارد. همچنین از محافظ نمای بتن پارس می‌توان جهت حفاظت از بناهای تاریخی استفاده کرد .

خواص و اثرات: قابل شستشو؛ مقاومت در برابر تابش نور خورشید؛ محافظت از رنگ سطوح مورد اجرا؛ مقاوم در مقابل رطوبت و گازهای جوی؛ خاصیت ضدگرد و غبار و ضد دوده نمودن سطح؛ ماندگاری طولانی در موضع اجرا شده و عمر مفید زیاد؛ خاصیت خود پاک شوندگی سطوح پس از بارش باران؛ مقاومت بالا در مقابل یون کلر و سایر مواد شیمیایی مخرّب؛ محافظت و جلوگیری از تغییر رنگ مصالح به کاربرده شده در نمای ساختمان.

موارد کاربرد: نفوذ ناپذیرسازی سطوح بتنی، سنگی، آجری، گچی و… ؛ حفاظت از نمای ساختمان؛ حفاظت از آثار تاریخی در مقابل عوامل جوی.

نوع بسته‌بندی: سطل ۵ و ۱۰ و ۲۰ لیتری

روغن قالب بتن پارس

نوعی روغن امولسیون می‌باشد که با ایجاد فیلم بسیار نازکی روی سطوح قالب‌ها باعث سهولت جداسازی قالب از بتن می‌گردد.

مزایای استفاده از روغن قالب نسبت به روغن سوخته: سهولت حرکت حباب‌های هوا در مجاورت قالب؛ بعد از باز نمودن قالب‌ها به سرعت از بین می‌رود؛ رنگ سطح بتن را تغییر نمی‌دهد؛ باعث عدم چسبندگی رنگ یا ملات‌های آب بندی و ترمیمی‌به بتن نمی‌گردد.

خواص و اثراتامکان شستشو با آب؛ باعث آلودگی سطح بتن نمی‌گردد؛ قابلیت پوشش دهندگی مطلوب روی سطح قالب؛ عدم نیاز به اعمال ضربات مکانیکی برای جداسازی قالب‌ها؛ کمک به عبور بهتر و سریع‌تر حباب‌های هوا در مجاورت قالب.

موارد کاربرد: آماده سازی انواع قالب‌های فلزی، چوبی، پلاستیکی و فایبرگلاس و ….

نوع بسته بندی: بشکه ۲۰ لیتری

محصولات خاص

دیر گیر گچ

ماده افزودنی دیرگیر گچ شرکت بتن پارس می‌تواند زمان گیرش گچ را با توجه به مقدار مصرف (نیم الی دو درصد وزن گچ) و کاربرد آن از ۲۰ دقیقه تا ۲۴ ساعت به تاخیر اندازد و باعث بهبود معایب گچ شود.

خواص و اثرات: کنترل گیرش گچ با توجه به مقدار مصرف؛ درصد مصرف کم و قیمت بسیار ارزان؛ صرفه جویی در مصرف گچ به دلیل کاهش ضایعات؛ صرفه جویی در زمان اجرا به دلیل راحتی کار با گچ؛ اجرای سریع و آسان گچ کاری، گچ بری و سفید کاری؛ بهبود خواص مقاومتی و ضد آبی گچ؛ تغییر ندادن دیگر خواص گچ همچون چسبندگی، رنگ، بو و غیره؛ ساخت راحت قطعات و پانل‌های گچی؛ دوست‌دار محیط زیست با ساخت قطعات گچی به عنوان جایگزین قطعات سیمانی (سالیانه هزاران تن دی اکسید کربن با ساخت سیمان وارد جو می‌شود).

موارد کاربرد: ساخت سریع و آسان تیغه‌ها و پانل‌های گچی؛ ساخت بلوک دیواری معمولی و سبک گچی (با استفاده از مخلوط دیر گیر گچ، گچ، شن، ماسه، پوکه، پومیس، لیکا، پرلیت و غیره به کمک دستگاه بلوک زن یا قالب های گچی)؛ ساخت بلوک سقفی معمولی و سبک گچی؛ ساخت دیوارهای عایق صوت و حرارت (با استفاده از مخلوط دیر گیر گچ، گچ و پرلیت)؛ ساخت گچ خاک سبک جهت آستر، گچکاری و سفیدکاری (با استفاده از مخلوط دیر گیر گچ، گچ و پرلیت)؛ تهیه ملات ارزان و راحت برای اجرای دیوار و تیغه‌های داخلی جهت جایگزینی ملات ماسه سیمان؛ ساخت قطعات سقف کاذب گچی نقش دار؛ ساخت آجر ماسه گچی، پوکه گچی و پرلیت گچی؛ امکان شاتکریت کردن ملات گچ جهت پاشیدن آن به دیوار و اجرای سریع گچکاری و سفیدکاری؛ استفاده از ملات دیر گیر گچ به جای ملات گچ کشته در سفید کاری (که در صورت استفاده از ملات دیرگیر گچ دیوار دیگر تبله نمی‌زند).

بسته بندی: گالن های ۲۰ لیتری

ملات ضد اسید بتن پارس

ملات ضد اسید بتن پارس یک محصول دو جزیی است که بر پایه ترکیبات معدنی سنگین تولید و ارائه می‌گردد. این محصول جهت پوشش انواع سطوح بتنی و فلزی در معرض خوردگی شدید و نصب کاشی ضد اسید مورد استفاده قرار می‌گیرد. ضمن دارا بودن استحکام مکانیکی و چسبندگی فوق‌العاده از پایداری بسیار عالی در برابر انواع اسیدهای قوی معدنی، آلی، نمک‌ها، حلال‌ها، روغن‌ها و دیگر مواد شیمیایی خورنده برخوردار است.
مهمترین ویژگی این محصول پایداری حرارتی تا دمای ۶۰۰ درجه سانتیگراد و نیز عدم کاهش مقاومت مکانیکی تا دمای ذکر شده می‌باشد. مقاومت این ملات نیز در برابر آب خالص آب دریا، آب یونیزه و قلیایی‌های معمولی قابل توجه می‌باشد.

موارد کاربرد: چسباندن کاشی‌های ضد اسید؛ بند کشی کاشی‌های ضد اسید؛ امکان استفاده درمحل هایی که امکان ریزش مواد شیمیایی وجود دارد؛ پوشش سطوحی که در مجاورت مواد شیمیایی مخرّب قرار دارند؛ اتاق‌های باتری؛ کارخانه‌های فرآورده‌های غذایی و لبنی؛مخازن الکترولیز

خواص و اثرات: پایداری عالی در برابر انواع قلیا و اسیدهای قوی معدنی و آلی، نمک‌ها، حلال‌ها، روغن‌ها و دیگر مواد شیمیایی مخرّب، چسبندگی بسیار زیاد به انواع مصالح؛ مقاوم در برابر آب و مواد قلیایی؛ مقاومت عالی در برابر حرارت زیاد؛ مقاومت مکانیکی بسیار عالی؛ امکان پوشش‌دهی سطوح بدون نصب کاشی.

نوع بسته بندی: جزء A (پودر):  کیسه ۲۵ و ۵۰ کیلوگرمی   جزء B (مایع): گالن ۲۰ لیتری

تخریب کننده بتن پارس

تخریب کننده بتن پارس یک ماده تخریبی بدون صدا و بی‌خطر می‌باشد که بر خلاف مواد منفجره در هنگام تخریب ایجاد هیچ‌گونه صدا، موج انفجار، زمین لرزه، دود و گرد و غبار نمی‌نماید و با ایجاد ترک سبب خورده شدن و جدا شدن سنگ یا بتن می‌گردد این ماده نیاز به زاغه مهمات و نظارت خاصی برای نگهداری و مصرف نداشته و به راحتی و بدون نیاز به افراد با تجربه در هر محلی امکان استفاده بدون خطر آن وجود دارد.

خواص واثرات: مصرف ساده و کاملاً اقتصادی، تخریب بدون صدا و بی‌خطر، عدم پرتاب سنگ و موج انفجار.

موارد کاربرد: جهت تخریب سازه‌های بتنی، صخره‌ها و سنگ‌های بزرگ و سخت، تخریب قطعات سازه‌ای که اشتباهاً بتن‌ریزی شده، حفاری و سنگ برداری که اشتباهاً بتن‌ریزی شده، حفر کانال یا چاه در مناطق سنگی

نوع بسته بندی: کیسه های ۲۰ کیلوگرمی

پوشش ضد حریق

این پوشش جهت محافظت سازه‌ها در برابر صدمات ناشی از حریق است. برای جلوگیری از فروپاشی بنا و ساختمان و تجهیزاتی است که دچار حریق شده‌اند. این زمان با توجه به طراحی پوشش‌های ضد حریق متناسب با آن سازه با مجموع می‌تواند تا ۲۴۰ دقیقه نیز ادامه یابد. و در ساختمان‌های بتنی به جای خاک گچ با سیمان کاری زیر گچ رویه استفاده می‌شود. این پوشش بر پایه سیمان بوده و جایگزین عالی به جای پشم سنگ و پشم شیشه است و مضرات آنها را ندارد این ماده ضد آتش می‌باشد و به هیچ عنوان نمی‌سوزد.

موارد کاربردجهت پوشش اسکلت فلزی و بتنی، پوشش ستون‌های بتنی و فلزی، پوشش داخل تونل‌ها، سوله‌های سوخت رسانی، پوشش تجهیزات صنایع نفت و گاز و پتروشیمی، قابل اجرا بر روی سطوح فلزی، سیمانی، بتنی، بلوک گچی، آجر، سمنت برد و کناف.

بسته بندی: کیسه های ۱۵ کیلوگرمی

پرایمر قیری

 پرایمر بتن پارس خمیر نسبتا غلیظ و مشکی رنگ بر پایه قیر و رزین‌های نفتی می‌باشد و با تینر یا بنزین رقیق می‌گردد و پس از خشک شدن کامل پلاستیک و غیر قابل انحلال در آب و بسیار مقاوم در برابر رطوبت می‌باشد.

 خواص و اثراتچسبندگی مناسب به انواع مصالح، دارای عمر مفید طولانی، انعطاف پذیری زیاد، مقاومت در برابر رطوبت و عوامل جوی- محیطی، سرعت و سهولت اجرا

موارد کاربردپوشش لوله های بتنی، آب بند نمودن مخازن، پوشش جایگزین قیر و گونی برای کف سرویس‌های بهداشتی، عایق‌کاری سطوح بتنی، سیمانی، آجری، گچی و…

الیاف بتن

الیاف پلی پروپیلن جهت تقویت و مسلح کردن بتن و مخلوط سیمانی و گچ می‌باشد، مصرف این نوع الیاف باعث افزایش مقاومت خمشی، کششی، برشی و سایشی می‌شود.  الیاف بتن هنگام مخلوط شدن به بتن باعث ته نشین شدن و افزایش وزن بتن نمی‌شود. این نوع الیاف با برش۱۲ میلیمتر جهت مصارف بتن و با برش طولی۶ میلی‌متر جهت ملات‌های گچی و نازک تولید می‌شود.

خواص و اثراتکاهش ترک‌های پلاستیک و ترک‌های بتن سخت شده، افزایش مقاومت بتن در برابر ضربه، افزایش شکل‌پذیری بتن، افزایش دوام و طول عمر بتن.

موارد کاربردتولید بتن ضد حریق، مناسب برای تولید بتنی شکل‌پذیر، مناسب در تولید ورق‌های سیمان، مناسب برای تولید بتن با مقاومت ضربه‌ای و سایشی بالا، مناسب جهت استفاده در بتن‌های آماده و تولید قطعات پیش ساخته.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.