مقایسه پوشش کفپوش پلی یورتان با اپوکسی
1395-11-23

افراد مبتلا به کور رنگی دنیا را چطور می‌بینند؟
آیا تا به حال فکر کرده‌اید زندگی از نگاه یک فرد کور رنگ چطور خواهد بود؟
کور رنگی واقعا به این معنی نیست که این افراد دنیا را سیاه و سفید می‌بینند. درواقع بیش از ۹۰ درصد افراد کور رنگ می‌توانند رنگ را ببینند. به همین دلیل اصطلاح «نقص دید رنگی» برای آن‌ها مناسب‌تر است.
حدود ۰٫۵ درصد از زنان (۱ در ۲۰۰) و ۸ درصد از مردان (۱ از ۱۲) از نوعی کور رنگی رنج می‌برند. انواع گوناگونی از نقص دید رنگی وجود دارد، مانند «Deuteranomalia» که باعت می‌شود همه چیز کم رنگ‌تر به نظر برسد، «Protanopia» که باعث می‌شود همه چیز سبزتر به نظر برسد، «Tritanopia» که تن سبز صورتی می‌دهد، و تنها حدود ۰٫۰۰۰۰۳ درصد از جمعیت جهان از کوررنگی کامل (مونوکرومی) رنج می‌برند. فردی با بینایی معمولی مدادرنگی‌ها را به این شکل می‌بیند.

دید معمولی
دید نرمال

دوترانومالیا

دوترانومالیا رایج‌ترین نوع کور رنگی است حدود ۴٫۶۳ درصد از مردان و ۰٫۳۶ درصد از زنان این نوع نقص بینایی را دارند، بسیاری از آن‌ها حتی متوجه این موضوع نمی‌شوند. آن ها رنگ‌ها را کم رنگ‌تر می‌بینند به خصوص سبز و قرمز را.

دوترانومالیا
دوترانومالیا

پروتانوپیا

وقتی کسی پروتانوپیا دارد همه سایه‌های سبز و قرمز محوتر به نظر می‌رسند درحالی که سبزها و آبی‌ها تغییری نمی‌کنند. تنها ۱ درصد از مردان این نوع کوررنگی را تجربه می‌کنند.

پروتانوپیا
پروتانوپیا

تریتانوپیا

افراد با تریتانوپیا رنگ ها را در سایه های سبز،صورتی می‌بینند. این نوع کوررنگی نسبت به سایر انواع آن نادرتر است و تنها ۰٫۰۰۰۱ مردان و زنان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

تریتانوپیا
تریتانوپیا

کوررنگی کامل

کوررنگی کامل یا مونوکرومی نادرترین نوع نقص بینایی رنگ است. کسانی که به آن مبتلا هستند دنیا را سیاه و سفید می‌بینند اما تنها ۰٫۰۰۰۰۳ درصد از جمعیت جهان مبتلا به این بیماری خاص هستند.

کوررنگی کامل
کوررنگی کامل

منبع: بتا نیوز
اینستاگرام ما: https://www.instagram.com/epoxyshiraz
تلگرام ما: https://t.me/epoxyshiraz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.